Przez Zieliński Jerzy

Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma

Zastanawiasz się czy promowanie się przez wizytówkę Google Moja Firma ma sens? Szkoda Ci czasu na zakładanie i weryfikację wizytówki? Poważnym błędem byłoby niewykorzystanie potencjału marketingowego, jaki niesie ta usługa! O jakim potencjale mówię? Przeczytaj poniżej.

Wizytówka Google Moja Firma – korzyści 

Pamiętaj, że ta usługa Google jest całkowicie darmowa, a jej uruchomienie nie wymaga ogromnych ilości czasu czy wiedzy. Jednak dobrze skonfigurowana wizytówka Google daje możliwość pojawiania się w wyszukiwarce na całkiem pokaźną ilość fraz. W przypadku działalności lokalnych, stacjonarnych czy usług świadczonych w danej lokalizacji, wizytówka Google Moja Firma to absolutna podstawa. Poznaj frazy, na które możesz być widoczny już za sprawą poprawnego założenia i weryfikacji wizytówki Google:

  • nazwa marki
  • nazwa marki z lokalizacją
  • produkt czy usługa z lokalizacją.

Wizytówka pokazuje klientom cały szereg informacji, które są kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyborze danego usługodawcy – np. restauracji w trakcie zwiedzania nowego miasta. Dobrze widoczny adres, godziny otwarcia, odległość od lokalu, czy opinie o nim to wartościowe informacje, które odpowiednio zoptymalizowane, będą przyciągać klientów.

Zobacz must have skutecznego pozycjonowania wizytówki Google:

Jak pozycjonować wizytówkę Google?

Podstawą jest założenie wizytówki Google Moja Firma oraz wyczerpujące uzupełnienie danych o firmie. Natomiast na to, na jakiej pozycji wizytówka będzie się pozycjonować wpływ ma kilka czynników rankingowych – możesz je dopracować, by docierać do jak największej liczby potencjalnych klientów.

Czynniki rankingowe, które algorytmy biorą pod uwagę:

  • oceniają trafność, czyli przydatność wizytówki dla użytkownika składającego w wyszukiwarce dane zapytanie, dlatego zadbaj o aktualne i kompletne informacje o funkcjonowaniu Twojej firmy;
  • analizują odległość Twojej lokalizacji od lokalizacji użytkownika;
  • weryfikują rozgłos o Twojej działalności, czyli analizują liczbę opinii i zasoby na temat firmy dostępne w Sieci. 

Dlaczego warto dopracować wizytówkę Google? Ponieważ bardzo istotnie zwiększa widoczność firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania. Co więcej, wizytówka to sposób na promocję nawet dla tych firm, które nie mają strony internetowej.

Poniżej znajdziesz 10 kroków, które powinieneś wdrożyć, aby wizytówka spełniała swoją rolę:

1. Dopilnuj, aby dane adresowe były poprawne i aktualne.

2. Dbaj o aktualność godzin otwarcia.

3. Określ terytorialny zasięg działalności.

4. Dodaj dobre zdjęcia.

5. Zainwestuj w wirtualny spacer lub widok 360 stopni.

6. Dopracuj opis wizytówki, aby był zgodny z zasadami SEO i wyczerpujący dla klientów.

7. Napisz o obsługiwanych rodzajach płatności. 

8. Zachęć klientów do pisania opinii o Twojej firmie i odpowiadaj na nie.

9. Wykorzystaj sekcję „Pytania i odpowiedzi”. 

10. Umieść mapę, czyli osadź wizytówkę, na swojej stronie www.

Wizytówkę Google Moja Firma warto mieć, aby pozyskać klientów, którzy są blisko Ciebie. Nie wiesz jak to zrobić? Chętnie pomogę! Porozmawiajmy o moich usługach i o tym, co dobrego mogę zrobić dla Twojej firmy. Zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz.